👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق فرایند اجتماعی کردن

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق فرایند اجتماعی کردن

دانلود پروژه مديريت منابع انساني - فرایند اجتماعی کردن

فهرست مطالب

مقدمه

تعریف اجتماعی کردن

معارفه مقدماتی

فرهنگ سازمان

چرا اجتماعی کردن مهم است؟

فرایند اجتماعی کردن فرد

مرحله اول: قبل از ورود به سازمان

مرحله دوم: رویارویی فرد با سازمان

مرحله سوم: تحول و دگرگونی فرد

روشهای تطبیق فرد با شرایط و واقعیات موجود سازمان

نکاتی که باید در هنگام طراحی برنامه اجتماعی کردن فرد در نظر داشت

------------------

بخشهایی از متن

این موضوع که کارکنان، رفتاری را که از نظر سازمان، صحیح و مطلوب است یاد بگیرند و به آن عمل کنند، بسیار مهم است؛ ولی این فراگیری، خود به خود انجام نمی گیرد و مسئولان سازمان باید با تدابیری که اتخاذ می کنند، موجبات آشنایی افراد تازه وارد را با محیط، آداب و اصول حاکم بر سازمان و خوگرفتن به آن فراهم آورند. اجتماعی کردن افراد تازه وارد قدمی بزرگ در این راستاست.

تعریف اجتماعی کردن

اجتماعی کردن فرد فرایندی است که به وسیله آن فرد جدید اطلاعات لازم و کافی را درباره سازمانی که وارد آن شده است کسب می کند و با قبول ارزشها، هنجارها و الگوهای رفتاری آن، خود را با اوضاع مطابقت داده، می آموزد که چه باید بکند و چه انتظاری از او می رود. بنا به تعریف دیگری، اجتماعی کردن فرایندی است که به وسیله آن فرد تازه وارد، دانش، مهارت و دیدگاه لازم را کسب می کند و به عضوی موفق و موثر برای سازمان تبدیل می گردد.

فرایند اجتماعی کردن فرد

مرحله اول: قبل از ورود به سازمان

در انتظار ورود و شروع به خدمت، تصوری از کار در ذهن فرد نقش می بندد و با امیدها و توقعاتی که از سازمان دارد خود را برای کار آماده می سازد. با نزدیک شدن زمان ورود فرد به سازمان، فرد ممکن است از پیش، خود را عضوی از سازمان ببیند و سعی کند رفتار و کردار خود را متناسب با تصوری که از سازمان دارد؛ تغییر دهد.

مرحله دوم: رویارویی فرد با سازمان

بعد از احراز شغل و ورود به سازمان، فرد ممکن است با این واقعیت مواجه گردد که میان تصور و انتظار او از شغل و سازمان و واقعیت تفاوتهایی وجود دارد. در این صورت سازمان باید بکوشد تا فرد را از قالبهای فکری و رفتاری سابقش خارج سازد و ارزشهای موردنظر را جایگزین آنها کند.ولی چنانچه تفاوت میان انتظارات از سازمان و واقعیات، عمیق و اساسی باشد، فرد اغلب چاره ای جز استعفا و ترک خدمت ندارد. ...

.....

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی حقوقی تغییر قرارداد های نفتی تحقیق جوشکاری لیزر تحقیق و بررسی رضایتمندی مشتری درصنعت بیمه كشور آموزش و آزمون لغات تافل بخش یازدهم کارآفرین موفق مالاچی میکسون