👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله آشنایی با چوبها و چوب جوان

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله آشنایی با چوبها و چوب جوان

مقاله آشنایی با چوبها و چوب جوان

مقاله آشنایی با چوبها و چوب جوان

فهرست:

وزن مخصوص چوبهای جوان

دید کلی به چوبهای جوان

تقسیم بندی چوب‌ها

ریز ساختار چوب

تبدیل شیمیایی چوب

کاربردهای چوب جوان

ویژگی های چوب جوان

نقوش چوب جوان

======================= بخشهایی از متن:

وزن مخصوص چوبهای جوان

 اطلاعات مربوط به وزن مخصوص چوب جوان جالب ولازم است , نه تنها مسائل حمل ونقل , بلكه برای رابطه اش با سختی والبته كار چوب جوان . ما همیشه باید بین چگالی مطلق و ظاهری فرق بگذاریم , اولی تقریبا همیشه ثابت است , زیرا حفره ها ی سلولز و مشتقات آن كه مواد چوبی را تشكیل می دهند , حذف می شوند . چگالی ظاهری آوندها وحفره های  چوب جوان را در بر می گیرد و به علت وابستگی زیاد به درجه رطوبت  و عوامل موثر بر آن كه در زیر می آید , بسیار متغیر است :

1)  گونه درخت  2) منطقه كاشت ( انبوه یا پراكنده )   3) سن  4) رطوبت هوا

برون چوب و چوب جوان از چوب پیركه به تازگی قطع شده است , وزن بیشتری دارد .درختان نرمی كه در نواحی مرطوب رشد كرده اند , پس از برش از چوبهای سخت سنگین ترند . در  پهن برگان  سختی , مقاومت,حلقه های پهن , نبود آوندها همگی منجر به وزن مخصوص بیشتر می شود . در سوزنی برگها چگالی بالا با سختی زیاد و مقاومت و در چوبهای جوان كوچك با حلقه های منظم باریك  همراه است . در هر گونه اگر درختان در اب و هوای مناسب , زمین زه كشی شده  با دمای مناسب , نور كافی رشد كرده باشد و در زمستان قطع شده باشد  ,چوب چگالتری به دست می دهد . مانند سختی وزن مخصوص در هر بخش درخت  متغیر است .

...

تقسیم بندی چوب‌ها

درختان ، متعلق به تیره گیاهان بذرده هستند که به دو دسته بازدانگان و نهاندانگان تقسیم می‌شوند. سوزنی‌برگان (نرم چوب‌ها) به دسته اول و پهن برگان (سخت چوب‌ها) به دسته دوم تعلق دارند.

سخت چوب‌ها

این دسته ، شامل چوب درختان پهن برگ می‌باشد. بافت چوب درختان پهن برگ تنها در زمانی که درخت برگ دارد، رشد می‌کند. رشد و نمو در بهار شروع می‌شود و به مرور در پاییز متوقف می‌شود. لذا حلقه سالیانه این درختان به صورت یکنواخت از چوب بهاره دارای رنگ روشن به طرف چوب پاییزه تیره رنگ تغییر می‌کند. نام سخت چوب‌ها ، بدلیل نوع بافت آنها است و دلیل بر سخت‌تر بودن کلیه چوب‌های این دسته نمی‌باشد.

برخی از درختان پهن برگ عبارتند از: گردو ، انجیر ، بلوط ، چنار ، راش ، تبریزی ، سپیدار و افرا. از جمله موارد استفاده از این نوع چوب‌ها ،‌ ساخت مبلمان ، در و پنجره و نازک کاری در ساختمان می‌باشد.

نرم چوب‌ها

شامل چوب درختان سوزنی برگ است. بافت چوب درختان سوزنی برگ در طول سال ، زمان رشد بیشتری دارد این نوع درختان در بهار و تابستان با شدت بیشتری رشد می‌کنند و ...

...

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق جامع حسابرسی مالیاتی پروژه با موضوع سیستمهای كنترل هوشمند تأسیسات حرارتی ساختمان پرسشنامه مهارتهای تفکر انتقادی کالیفرنیا (CCTST (1994 مقاله ظهور حضرت مهدی پایان نامه بررسی ارتباط حرفه ای بین پزشک و پرستار از دیدگاه هردو گروه