👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق جوشکاری لیزر

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق جوشکاری لیزر

جوشکاری لیزر

مطالب:

جوشکاری لیزر

لیزر

ساختار لیزر

مایعات مثل لیزرهای رنگی

 گازها

جامدات

خواص امواج الکترومغناطیسی نور:

سیر تحول و رشد

سازوکار لیزر

گونه‌های لیزر

دسته بندی

کاربردهای لیزر

فیزیک لیزر

تولیدنور Generation of light

قانون توان و انرژی

جوشکاری لیزر

مزایای جوشكاری لیزر :

-    موارد استفاده اشعه لیزر :

مزایای جوشكاری لیزر :

=================

در : 25 صفحه

قالب فایل : ورد

منبع : ندارد

قسمتی از متن:

دسته بندی

لیزرها بر اساس طول موج و حداکثر توان خروجیشان در رده‌های زیر طبقه بندی می‌گردند: 

دستهٔ اول: اساسا بی خطر؛ هیچگونه احتمالی برای آسیب رساندن به چشم در این گروه وجود ندارد. این امر می‌تواند بدلیل توان خروجی محدود آنها( که حتی در تماسهای طولانی هم خطری را متوجه چشم شخص نمیکنند) باشد و یا به این دلیل باشد که محصور بودن آنها و عدم تماس در شرایط طبیعی کار بطور کلی احتمال خطر تماس را از بین میبرد مثل حالتی که در دستگاه‌های خواندن سی دی وجود دارد. 

دستهٔ دوم: واکنش طبیعی یسته شدن چشمها از آسیب جلوگیری خواهد کرد و توان خروجی آنها حدود 1mW می‌باشد. 

دستهٔ سوم اولیه: لیزرهایی که در این دسته قرار میگیرند بواسطهٔ بکار گرفته شدن در ابزاری که ممکن است باریکهٔ نور را تغییر دهند خطرناک در نظر گرفته میشوند. توان خروجی آنها 1-5mW می‌باشد. اغلب لیزرهای نقطه‌ای در این گروه قرار دارند. 

 

دستهٔ سوم ثانویه: این دسته زمانی خطرناک محسوب میشوند که باریکه نور مربوط به لیزر مستقیما بدرون چشم تابیده ویا منعکس شود. این گروه مربوط به لیزرهایی می‌شود که قدرتی حدود 5-500mW دارند. انعکاسهایی که با پراکنده شدن باریکهٔ نوری همراه باشند بعنوان یک خطر جدی در نظر گرفته نمیشوند. 

 

دستهٔ چهارم: لیزرهای این دسته بینهایت خطرناکند. حتی اگر انعکاس پراکنده شدهٔ آنها هم به پوست و یا چشم تابیده شود هم می‌تواند خطرناک باشد. لیزرهایی که توان بیش از 500mW و یا توانایی تولی امواج نوری داشته باشند در این دسته قرار میگیرند. اگرچه که شدت نور خروجی آنها ممکن است تنها چند برابر نور درخشان خورشید باشد ولی بایستی توجه داشت که این نور مستقیما بر نقطهٔ بسیار کوچکی متمرکز می‌گردد.

...

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق نبوت و امامت از دیدگاه قرآن پایان نامه بررسی همسویی استراتژیک فناوری اطلاعات و استراتژی های کسب و کار سازمان پروژه آمپلی فایر 18 وات بسیار ساده - بدون نیاز به پری آپلی فایر بررسی رابطه شیوه های فرند پروری و تاثیر آن در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دبستان و پیش دبستان پروژه کار آفرینی تولید پروتئین سویا