👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نظری برمبانی اقتصاد

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نظری برمبانی اقتصاد

پاورپوینت نظری برمبانی اقتصاد

پاورپوینت نظری برمبانی اقتصاد

قسمتهایی از متن:

از آن نظر که اعتدال در هزینه عمرانی یکی از مصادیق میانه‌روی بوده، کلمه «اقتصاد» درباره‌ آن بسیار به کار برده می‌شده است تا آنجا که در به کارگیری عرفی از «اقتصاد» غالباً همین معنی مقصود بوده است. به هر حال برای «اقتصاد» که اقتصاددانان از آن بحث می‌کنند تعاریف مختلفی ارائه شده است:

ارسطو: علم اقتصاد یعنی مدیریت طرح. üآدام اسمیت: اقتصاد، علم بررسی ماهیت و علل ثروت ملل است. üآلفرد مارشال : اقتصاد، عبارت است از مطالعه بشر در زندگی شغلی و حرفه‌ای . üاستوارت میل : اقتصاد، عبارت است از بررسی ماهیت ثروت از طریق قوانین تولید و توزیع.

اقتصاد بر دو نوع است:

.1 اقتصاد خرد

 .2 اقتصاد کلان

اقتصاد خرد به بررسی رفتار اقتصادی انسانها و بنگاههای اقتصادی می پردازد و درصدد است تا رفتار عقلایی در انسانها را شناسایی کند با توجه به محدودیت های موجود درآمد . مثلاً انسانها و شرکت های اقتصادی مایلند که بیشترین استفاده را ببرند و منابع خود را به بهترین شکل ممکنه استفاده کنند. رفتار یک یا گروهی از انسانها در ارتباط با کالا یا کالاهای خاصی به اقتصاد خرد مربوط می‌شود. توابع عرضه و تقاضا و نقطه تعادلی (نقطه ناش در نظریه بازی‌ها) توابع تولید و هزینه نیز در این بخش جای می‌گیرد.

...

ماهیت تولید اقتصادی

واژه اقتصاد ( Economics ) از دو كلمه یونانی اویكوس ( Oi*** ) به معنی خانه و نمین ( Nemin ) به معنی اداره كردن آمده ، از نظر لغوی به معنی مدیریت خانواده است . مطالعه اقتصاد ، كه یكی از علوم اجتماعی و رفتاری محسوب می شود ، می تواند به عنوان پایه ای در حل مشكلات تجاری ، به منظور اخذ تصمیم های مهم سیاسی و یا حتی برای یافتن راه حل مشكلات مالی خانوادگی هر فرد مورد استفاده قرار گیرد. آلفرد مارشال ( Alfred Marshall ) در كتاب اصول اقتصاد ( Principles Of Economics ) اقتصاد را به صورت «مطالعه انسان در تجارت روزمره» تعریف كرد. سایر نویسندگان اقتصاد را «علم ثروت» نامیده اند و یا چنین اظهار نموده اند كه مطالعه چگونگی تنظیم تولید ، مصرف و فعالیتهای مبادله ای افراد ، وظیفه اقتصاد است .

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت فسفر گاوهای شیری پرسشنامه کنترل خشم پرسشنامه خودکنترلی یا خودنظارتی (فرم کوتاه) تانگی و همکاران (2004) فصل دوم مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی اثر پذیری نَیِّر از حافظ در کتاب آتشکده