👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق اعتیاد و مواد مخدر به روایت آمار و ارقام

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق اعتیاد و مواد مخدر به روایت آمار و ارقام

تحقیق اعتیاد و مواد مخدر به روایت آمار و ارقام

تحقیق اعتیاد و مواد مخدر به روایت آمار و ارقام

آمار كشفیات

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت این نیرو هرماه پانزده تن مواد مخدر را كشف و ضبط می‌كند. وی افزود كشفیات مواد مخدر در سال گذشته فقط شصت و پنج تن بوده، در حالی كه در شش ماه اول امسال میزان كشفیات به سی‌وپنج تن رسیده‌است. (سیاست روز 6/8/82)

مأموران مبارزه با مواد مخدر رامسر توانستند بزرگترین باند تهیه و توزیع مواد مخدر را در غرب مازندران متلاشی كنند. این كشف بزرگ در دهة گذشته بی‌سابقه بوده‌است. (كیهان – 6/8/82)

فرمانده قرارگاه مرصاد گفت طی عملیات شعبان – 2 در استان‌های كرمان و سیستان و بلوچستان، هفت شرور كشته، 30 قاچاقچی دستگیر و 211 كیلوگرم انواع مواد مخدر كشف شد. (اطلاعات – 6/8/82)

پلیس آگاهی تهران موفق شد یك شبكة زیرزمینی تهیه و توزیع قرص‌های روانگردان اكستاری را شناسایی و منهدم كند. (اطلاعات-ایران-جام‌جم – 7/8/82)

مدیركل اداره مبارزه با مواد مخدر تهران‌بزرگ گفت در مهرماه جاری 95 قاچاقچی مود مخدر دستگیر شدند و در طی این مدت پانزده باند توزیع و قاچاق مواد مخدر متلاشی و 352 كیلوگرم تریاك، 70 كیلوگرم حشیش و 27 كیلوگرم هروئین كشف شد. وی افزود هر هفته طرح ویژه پاكسازی نقاط فرسوده در تهران بزرگ به اجرا درمی‌آید. طی اجرای این طرح تا كنون هر بار هفتصد نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند. (آفرینش- 7/8/82)

به گزارش روابط عمومی قرارگاه ابوذر نیروهای این قرارگاه موفق شدند 120 كیلوگرم تریاك را كشف و ضبط نمایند. (جمهوری اسلامی – 7/8/80 )

یك باند كه با اغفال دختران فراری از آنها در توزیع مواد مخدر استفاده می‌كرد متلاشی شد. این باند همچنین به قاچاق قرص‌های توهم‌زا از خارج به داخل كشور می‌پرداخت. (شرق – مردم‌سالاری- حمایت- 8/8/82 )

از معدة پنج قاچاقچی دو كیلوگرم هروئین كشف شد. فرمانده انتظامی نیشابور با اعلام این خبر افزود از ابتدای امسال تا كنون بیش از 70 كیلوگرم انواع مواد مخدر از معده 60 قاچاقچی كشف شده‌است. (ابرار- همبستگی- كیهان- جمهوری‌اسلامی- 8/8/82)

به گفتة مسئول اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی  گیلان در مهرماه سال جاری در این استان 381/66 كیلوگرم مواد مخدر كشف و 930 قاچاقچی دستگیر شدند. میزان كشفیات مواد مخدر در سال جاری تا كنون در این استان 482 كیلوگرم گزارش شده‌است. (ابرار- همبستگی- 8/8/82 )

به‌گزارش مركز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی یزد، مأموران انتظامی این ناحیه موفق به كشف 47 كیلوگرم مرفین و 125 كیلوگرم تریاك شده و دره نفر را دستگیر كردند. در شش‌ماه نخست امسال در شهرستان مهریز یزد 165 كیلوگرم انواع مواد مخدر كشف شده‌است. (مردم‌سالاری- 8/8/82)

از ابتدای سال جاری تا كنون در شهرستان دزفول 562 نفر در ارتباط با مواد مخدر دستگیر و 5 كیلوگرم مواد مخدر از آنها كشف شده‌است. (ایران- 8/8/82)

به‌گزارش مركز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی مأمورین این نیرو در مهرآباد توانستند 2 كیلوگرم مرفین را كشف كرده و سه‌نفر را در این رابطه دستگیر نمایند. (آفرینش- 8/8/82)

...

آمار معتادان

به گفتة معاون امور پیشگیری بهزیستی آمارهای موجود در رابطه با معتادان در كشور تخمینی است و آمارهای مختلفی از 2 تا 6 میلیون نفر ارائه شده كه در تناقص با هم هستند. عدم شناسایی معتادین و پنها‌ن‌كردن اعتیاد توسط معتادین از جمله دلایل عدم امكان تهیه آمار دقیق از معتادین كشورند. وی افزود آمار معتادان تزریقی در كشور از 6 درصد به 9 درصد افزایش یافته و در عوض معتادین به روش تدخین كاسته شده‌است. مدیر كل اجتماعی وزارت كشور هم گفت از آنجا كه فحشا و اعتیاد در ایران جرم محسوب می‌شوند به‌دست‌آوردن آمار دقیقی از معتادین و زنان ویژه در كشور امكان‌پذیر نیست. (فرهنگ‌آشتی- همبستگی- ابرار- 10/8/82)

براساس نتایج یك پژوهش، اعتیاد در سنین پایین در ایران رو به افزایش است. مهمترین عامل اعتیاد در ایران از دیدگاه این پژوهش، اعتقادات و فرهنگ عمومی مردم است كه توسط معضلاتی مانند بیكاری و فقدان امنیت شغلی تشدید می‌شود. همچنین آسیب‌پذیری خانواده‌ها نیز زمینة گرایش به اعتیاد را ایجاد می‌كند. (همبستگی- جمهوری‌ اسلامی-10/8/82)

از گوشه و كنار جهان

پلیس فرانسه از یك كامیون یكصد كیلوگرم كوكائین كشف كرد. (حمایت- 8/8/82)

پلیس اسپانیا اعلام كرد در دوروز اخیر موفق به كشف چهار تن حشیش و كوكائین شده‌است. (جمهوری‌اسلامی- 8/8/82)

مأموران مبارزه با مواد مخدر افغانستان موفق شدند در هرات و كابل بیش از 400 كیلوگرم انواع مواد مخدر را كشف كنند و چهار قاچاقچی را دستگیر نمایند. (جمهوری‌ اسلامی- 10/8/82)

مأمورین گمرك اردن 7 كیلوگرم هروئین را در مرز سوریه كشف كردند. (جمهوری‌ اسلامی- 10/8/82)

كمیسیون كنترل مواد مخدر چین اعلام كرد این كشور در 5 سال گذشته با 450 هزار مورد مرتبط با جرائم مواد مخدر مقابله كرده‌است. در این مدت بیش از 41 تن هروئین، 46 تن ماده مخدر یخ، 9 تن تریاك و 340/1 تن ماده شیمیایی تولید این گونه مواد مخدر كشف شده‌است. چین در 5 سال گذشته 270/1 میلیون معتاد را تحت برنامه‌ بازپروری قرارداده‌است. (جمهوری اسلامی- 10/8/82)

👇محصولات تصادفی👇

پرسشنامه مقیاس سنجش ادراك خویشتن (SMSP) پایان نامه مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در پرتو قانون مجازات اسلامی مصوبه جدید پروژه کارآفرینی تولید سیم و کابل فشار قوی پایان نامه مروری بر تاریخ سیاسی گیلان بعد از اسلام اداره ایالت گیلان در دوره صفویه پایان نامه بررسی ارتباط عفونت قبلی هلیكو باكترپیلوری با بیماری پاركینسون در بیماران مراجعه كننده به بیمارستان بعثت