👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه پروتکل برداشت بین بانکی (IWP) در بانکداری راستین

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه پروتکل برداشت بین بانکی (IWP) در بانکداری راستین

دانلود پروژه تحقیقاتی بررسی پروتکل برداشت بین بانکی (IWP) در بانکداری راستین با فرمت پاورپوینت و در 18 اسلاید قابل ویرایش

توضیحات

پروژه دانلودی حاضر، پاورپوینتی با موضوع بررسی پروتکل برداشت بین بانکی (IWP) در بانکداری راستین می باشد که در حجم 18 اسلاید، همراه با تصاویر و توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان رشته های حسابداری، اقتصاد، مدیریت مالی و مجموعه مدیریت به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.

پاورپوینت پروتکل برداشت بین بانکی در بانکداری راستین

فهرست مطالب

تعریف بانکداری راستین

زیرسیستم های IT بانکداری راستین

ناکارائی عملیات بانکی

بازرسی و کنترل عملیات بانکی

بزرگی مسئله مطالبات معوق

بزرگی مسئله چک های برگشتی

پروتکل برداشت بین بانکی (IWP)

فرآیند عملیاتی پروتکل برداشت بین بانکی (IWP)

الگوریتم برداشت از حساب در پروتکل برداشت بین بانکی (IWP)

اولویت حساب ها در الگوریتم برداشت از حساب مدیون

ارکان پروتکل برداشت بین بانکی (IWP)

یکپارچگی ارجاعی سامانه پروتکل برداشت بین بانکی (IWP) و سایر زیرسیستم های بانکداری راستین

بخشهایی مختلف از متن پاورپوینت دانلودی

پروتکل برداشت بین بانکی

پروتکل برداشت بین بانکی از حسابهای مدیون در همه بانک ها (IWP) توافقنامه ای بین بانکی و زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که به بانک اجازه می دهد تا مطالبات خود یا مشتریان خود از مشتری مدیون را پس از تهی سازی حساب مدیون نزد بانک عامل از سایر حساب های وی نزد بانک های دیگر بصورت آنلاین برداشت کند.

نرم افزار پروتکل به صورت خودکار به محض واریز وجه به حساب مدیون در همان لحظه آن را به حساب طلبکار واریز و اطلاعات آن را در پایگاه داده نزد بانک مرکزی ثبت نماید.

بانک مرکزی بسترهای قانونی و الکترونیکی لازم برای اجرایی شدن موضوع این پروتکل را فراهم می آورد.

...

ارکان پروتکل برداشت بین بانکی (IWP)

1. بدهکار یا متعهد: شخص حقیقی و یا حقوقی است که در جهت ادای دین، تعهد یا ضمانت تعهد، سندی را که مبین بدهی است به نفع طرف مقابل، بانک یا شخص ثالث صادر کرده است.

2. بستانکار یا متعهدله: شخص ذینفع مستند طلب است .

3. بانک اقدام کننده: بانک متعهدله و یا بانکی که مستند طلب از طریق بستانکار برای وصول به بانک ارائه می شود.

4. اتاق پایاپای الکترونیکی (پایا) ACH: به منظور مکانیزه کردن فرآیند پرداخت ها و با حجم زیاد بین بانکی ایجاد شده است که تراکنش ها در این سیستم با اجرای برنامه ای در ساعت معین (معمولاً ساعت 24) تسویه می شوند.

5. واحد IWP: در اتاق پایاپای الکترونیک (ACH) عهده دار تسویه مستند طلب از حسابهای موجود متعهد در نظام بانکی کشور و ارسال الکترونیک گزارش روزانه دریافتی و پرداختی زیر نظر بانک مرکزی است.

6. تسویه ناخالص آنی (ساتنا) RTGS: به منظور پرداخت و انتقال مبالغ بالا و یا حساس به زمان بدون توجه به مبلغ آن مورد استفاده قرار می گیرد. مالکیت و مدیریت این سامانه با بانک مرکزی می باشد. این سامانه یک سیستم انتقال وجوه غیرنقدی (اسنادی) است.

...

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت ویژگیهای اساسی گروهها (فصل نهم کتاب مبانی مدیریت رفتار سازمانی دکتر رضائیان) طرح احداث شرکت ماکارونی مقاله نگاهی ادبی به سوره یوسف (ع) پروژه کارآفرینی تأسیس شركت نوید مهاجر جایگاه انصاف در نظام حقوق خصوصی و بین الملل