👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت خانه رابی فرانک لوید رایت

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت خانه رابی فرانک لوید رایت

پاورپوینت خانه رابی فرانک لوید رایت

پاورپوینت خانه رابی فرانک لوید رایت

 پاورپوینت خانه رابی فرانک لوید رایت

این پاورپوینت در 24 اسلاید می باشد

گزیده ای از مطالب اسلاید ها : 

تولد: 8 ژوئن 1867

مرگ: 9 آوریل 1959

معماری آمریکایی با نسبی ولزی است که طراح داخلی و نویسنده و مدرس نیز بوده او بیش از 1000 پروژه طراحی نمود که بیش از 500 تای آن به مرحله اجرا و تکامل رسید.

رایت معماری ارگانیک را ترویج داد که بهترین مثال این نوع معماری در خانه آبشار او خلاصه گشته و همچنین رهبر جنبش مربوط به مکتب معماری ساخته های مرغزاری بود که این شیوه در خانه رابی و خانه وست کات ( westcott ) تجلی یافت. کارهای او در زمینه های مختلفی چون کلیسا ، موزه، خانه ، اداره و..ساخته شد. رایت بیشتر اوقات عهده دار طراحی داخلی و طراحی المانها و جزئیات ساختمانهای خویش بوده مانند وسایل خانه و طرح شیشه های رنگی بکار برده شده در قسمتهای مختلف و..

گفته شده یکی از دلایل عمده آن این بوده که رایت توسط طراحان زمان خود برای طراحی جزئیات یاد شده ارضا نمی گشته. او حدود 20 کتاب و تعداد زیادی مقاله منتشر نموده و سخنران محبوبی در اروپا و امریکا بشمار می آمد. زندگی شخصی او بسیار رنگارنگ بود و حاشیه های زیادی را بهمراه داشت از جمله آتش سوزی و قتلهای استودیو خانه شخصی اش تلیسین Taliesin در سال 1914.

در حالی که دوران زندگی اش معمار شناخته شده ای بود ، در سال 1991 توسط موسسه امریکایی معماران به عنوان بهترین معمار امریکایی در طول تاریخ شناخته شد.

در کل می توان معماری رایت را چنین توصیف کرد :

معماری ارگانیک ،

ترکیب ساختمان با طبیعت و نه تحمیل ساختمان بر طبیعت ،

ساختمان باید در دل تپه ساخته شود و به صورت افقی (که در رقابت با طبیعت مطرح نشود) 

مصالح بکار رفته باید منطبق با همان طبیعت که ساختمان ساخته می شود باشد .

شکل ساختمان بی قاعده و منفصل بندی شده و این عمل نه تنها بدلیل عملکردها بلکه به دلیل بی قاعده گی طبیعت بستر ساختمان است ،

توجه به مورفولوژی سایت و توجه به عملکرد و تکنولوژی ساخت .

 

نظریات رایت در مورد معماری ، در سال 1930 ، اصول برنامه ریزی برگرفته شده از کتاب رایت در معماری و دموکراسی

👇محصولات تصادفی👇

مقاله نقش پول الکترونیکی بر عرضه و تقاضای پول نقش و جایگاه اخلاق در قرآن پایان نامه بررسی سیستم مدیریت تحت وب شرکت سوپر کامپیوتر پاورپوینت آموزش-اکسس کارآفرینی طرح تولید کیک و کلوچه