👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت معرفی سبک کانستراکتیویسم

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت معرفی سبک کانستراکتیویسم

شامل 4 پاورپوینت 24 و 24 و 39 و 45 اسلایدی می باشد

پاورپوینت معرفی سبک کانستراکتیویسم

شامل 4 پاورپوینت 24 و 24 و 39 و 45 اسلایدی می باشد .

گزیده ای از مطالب اسلایدها :

کانستراکتیویسم جنبشی بود که در روسیه آغاز شد. nکانستراکتیویسم یکی ازنهضت های تأثیر گذار در هنر و معماری قرن بیستم و حتی بیست و یکم بود که در سال های بعد از انقلاب سوسیالیستی اعلام موجودیت کرد. دولت تازه تأسیس تا سال 1920درگیر مسائل بعد از انقلاب رکود اقتصادی و بحران های کوچک و بزرگ بود در سال ها بعد کانستراکتیویسم روزهای شکوفایی خود را می گذراند. زاده شدن در این بستر تاریخی کانستراکتیویسم را از نظر ایدئولوژیک تا حدی به سوسیالیسم نزدیک می کند. واژه کانستراکتیویسم به معنی سازندگی، دو منظور این مکتب را می رساند که یکی بر این تأکید داشت که هنر ناشی از الهام درونی و ضمیر ناخودآگاه نیست که فی البداهه خلق شود پس باید آن را آگاهانه و از سر قصد ساخت و دومی میگفت تقلید از طبیعت به هیچ صورت پذیرفته نیست زیرا در آن سازندگی وجود ندارد و به علاوه دوربین عکاسی به بهترین وجه این کار را انجام می دهد.

ویژگی دیگرآثار کانستراکتیویست ها اصرار بر نشان دادن ماهیت واقعی اشیا و اجسام، به ویژه محصولات صنعتی جدید مانند، شیشه، پلاستیک و آهن بود. کانتراکتیویست ها بر این باور بودند که ذوق و استعدادشان باید در خدمت به خلق به کار گرفته شود مثل معماری، طراحی صنعتی و... به این دیدگاه لقب Productivists را داده اند که بین طرفداران روسی این تفکر یعنی افرادی چون ولادیمیر تاتلین، الکساندر رودچنکو، ال لیسیتزکی و واروارا استپانوا مطرح بود. در دهه 30 با توجه به مهاجرت عده ای از هنرمندان کانستراکتیویست از شوروی به تدریج این نهضت از رونق افتاد اما اثراتش در هنر و معماری معاصر، هنوز باقی است.

1:ولادیمیرِیوگِراندویچ تاتلین

2:الکساندر وسنین

3:ال لیسیتزکی

4:الکساندر رودچنکو

5: :کنستانتین ملنیکوف

6:واروارا استپانوا

معماران شاخص کانستراکتیویسم در روسیه

اطلاعات (تبلیغاتی) بود که ابلاغیه های رسمی ، اخبار و نشریه های سیاسی را از طریق تلگراف ، رادیو و بلندگو منتشر می کرد و در هر روز یک بار به دور خود می گشت و سرانجام بالاتر از همه نیمکره ای بود برای تجهیزات رادیویی !

همچنین نقشه هایی جهت کار گذاشتن پرده ی سینمایی روبازی روی استوانه وجود داشت و علاوه بر آن پرژکتورهایی که قادر بودند در روزهای ابری بر روی ابرها پیام ها و اخبارهایی را نمایش دهند 

آخرین کارها از سال ۱۹۲۴

اصول ساختارگرایی در طرح کاخ وسنین آشکار است و بنای لینینگراد پراودا (۱۹۲۴،مسکو)را به عنوان یکی از بهترین و به یادماندنیترین طرحهای اجرا نشده اش می توان نام برد.آنها در این طرح ، ساختمانی ۵ طبقه را در زمینی به مساحت 60 مترمربع با آهن و شیشه و بتون آرمه طراحی کردند. این طرح برای اقامتی کوتاه مدت برای محو کردن شلوغی محیط ساختمان بدین گونه ارائه شده بود.

کانستراکتیویسم هم مانند فوتوریسم به تکنولوژی، عمل گرایی و پیشرفت     می اندیشد. کانستراکتیویسم به عنوان یک جریان ضد هنر خواستار دگرگونی شیوه های سنتی ساخت و ساز و صنعتی شدن آن بود تا جایی که اولین شعارهای کانستراکتیویست ها در اوایل دهه 1920 اینچنین بود: q q

"مرگ بر هنر، زنده باد تکنولوژی، زنده باد تکنسین های کانستراکتیویست."

با اوج گیری اندیشه های آزادی طلبانه که در طی زمان شکل گرفت و همگام با گسترش عرصه های صنعت و وقوع انقلاب کبیر روسیه، رهبران انقلاب که معتقد به آزادی و اختیار انسانها بودند پس از پیروزی شروع به گسترش مبانی فلسفی خود در هنرهاییکه جنبه های بصری داشتند از جمله معماری، نقاشی و ... کردند.

حتی این تأثیرات به لایه های اجتماعی و روانشناسی جامعه نیز نفوذ کرد این تأثیرات که ناشی از آرمانهای انقلابیون بود در تمامی لایه های اجتماعی، روانشناسی و ... وجود داشت که تأثیرآن بر معماری بحث شد. 

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق مطالعه کاهش جمعیت در روستا نقشه و پلان کامل پایگاه اورژانس تایید شده سازمان نظام مهندسی کشور تحقیق الگوریتم پیش اعوجاج دیجیتالی در حذف اثر غیر خطی تقویت کننده توان پایان نامه مقایسه شیوع افسردگی در بین زنان و مردان زندانی و غیر زندانی پایان نامه انسان كامل از دیدگاه مولوی و راجرز