👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه طراحی سیستم انبارداری در شرکت پتروشیمی شیمیایی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه طراحی سیستم انبارداری در شرکت پتروشیمی شیمیایی

پروژه طراحی سیستم انبارداری در شرکت پتروشیمی شیمیایی در 35 صفحه ی ورد ویرایش شده با پیوست ها در فایل جدا

موضوع : طراحی یک سیستم انبارداری

بررسی در شرکت : پتروشیمی شیمیایی رازی بندر ماهشهر

قسمتهایی از متن:

مقــدمه

چنانچه در یک سازمان دولتی و یا صنعتی ، با وجود برخورداری از همه وسایل و ابزارهای لازم و فراهم بودن تمامی زمینه های مساعد و مناسب ، مدیریت مطلوبی اعمال نشود و مدیر اصول و قواعد کلی در برنامه ریزی ، سازماندهی ، هدایت ، کنترل و اداره صحیح را رعایت نکند ، نتیجه دلخواه به دست نمی آید .

قسمت اعظم سرمایه های بسیاری از سازمانهای دولتی ، موسسات صنعتی و تولیدی ، در موجودی انبارهای آنها انباشته شده است ؛ بنابراین نگهداری و در دسترس قرار دادن سریع و به موقع اقلام مورد نیاز را می توان بخشی از وظایف مدیریت آن سازمان محسوب کرد.

امروزه تعداد موسسات صنعتی و تولیدی که به اهمیت کنترل مواد و قطعات و استفاده از پیستهای کنترل موجودی انبار به عنوان ابزار مدیریتی واقفند و اقداماتی جدی جهت برقراری آن مبذول داشته اند ، محدود است و بقیه موسسات نیز فاقد سیستم صحیح انبارداری هستند .

بدیهی است که تحقق بخشیدن اصول شناخته شده زیر ، از اهداف انبارداری محسوب می شود:

چه چیز مورد نیاز است ؟

چه موقع مورد نیاز است ؟

چه مقدار مورد نیاز است ؟

امور تدارکات و کارپردازی ، مواد و لوازم مورد نیاز موسسه را در زمان معین تدارک می بیند و از طریق انبار در اختیار واحدهای مصرف کننده قرار می دهد .

بی شک موجودی بیش از اندازه کالا ، رکود سرمایه را در پی دارد و کمبود آن سبب ایجاد وقفه در فعالیتهای جاری سازمان می شود . بنابراین ، لزوم برنامه ریزی مناسب در امر تدارک و نگهداری اقلام ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با بهره گیری از آن ، پشتیبانی صحیح و به موقع از فعالیتها به عمل خواهد آمد و در هزینه های مربوطه صرفه جویی خواهد شد . استفاده از برنامه های علمی و کاربرد آن در تدارک کالا و انبارداری ، برای هر موسسه ، نتایج زیر را در بر خواهد داشت :

1-پیش بینی نیازمندیهای موسسه .

...

انبارگــــردانی

 

شمارش موجودی

برای اطمینان از اینكه میزان اقلام موجود در انبار با اقلام مندرج در كارت انبار و كارت حسابداری انبار و در نهایت با حساب موجودیها مطابقت دارد، شمارش موجودی برای هرمؤسسه بسیار ضروری است .

دو روش برای شمارش موجودی یا موجودی برداری به كار برده می شود :

1 ـ شمارش موجودی دائمی  

 2 ـ شمارش موجودی دوره ای ( انبارگردانی )

شمارش موجودی دائمی

در این روش ، به طور دائم و تدریجی از موجودی اجناس به وسیله گـــــروهی كه به همین منظور انتخاب وتربیت می شوند، شمارش به عمل می آید. نتایج بدست آمده را با موجودی ثبت شده در كارت مطابقت می دهند وبه میزان صحت عمل پی برند . مزایای این روش عبارت است از :

الف ) برای موجودی برداری دائمی ، تعطیلی امور جاری مؤسسه الزامی نیست .

ب ) برای شمارش ، افـــراد متخصصی كه آموزش های لازم را در این زمینه دیده اند، به خدمت گرفته می شوند .

ج ) اعمال این روش باعث می شود كه انبارداران همواره در كارثبت و نگهداری موجودی ها دقت لازم را داشته باشند و عملیات خودرا همیشه به روز نمایند .

شمارش موجودی دوره ای یا انبارگردانی

با توجه به اینكه مواد وقطعات بخش عمده ای از دارائیهای هر مؤسسه را تشكیل می دهد لذا اعمال كنترل در شمارش موجودی بسیار حائز اهمیت می باشد .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت باغ های ایرانی مقاله نفقه طرح توجیهی تولید وسایل بازی و تفریحی پلاستیکی تحقیق خلفاى فاطمى مقاله بررسی اصول مفاهیم اولیه مكانیك شكست و كاربرد آن (سمینار)