👈 فروشگاه فایل 👉

کارآموزی کارخانه کشت وصنعت گلستان

ارتباط با ما

... دانلود ...

کارآموزی کارخانه کشت وصنعت گلستان

کارآموزی کارخانه کشت وصنعت گلستان

کارآموزی کارخانه کشت وصنعت گلستان

معرفی كارخانه

كارخانه كشت و صنعت گلستان دزفول در شمال شهرستان دزفول و در دامنه رشته كوه‌های زاگرس و در محیطی زیبا با بهره‌گیری از مدرن‌ترین ماشین‌آلات تولید و بسته‌بندی، احداث گردیده است. این كارخانه در حال حاضر روزانه بالغ بر یكصد و پنجاه تن انواع روغنهای خوراكی مایع و جامد را مطابق با آخرین استانداردهای بین‌المللی تولید، بسته‌بندی و به بازارهای مصرف داخل و كشورهای همجوار(آذربایجان، تركمنستان، ارمنستان، افغانستان، عراق) عرضه می‌دارد.

تمامی محصولات این كارخانه دارای نشان استاندارد از مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و همچنین نشان ایزو 9001:2000 از شركت RWTUV آلمان است. این كارخانه تمامی ظروف بسته‌بندی اعم از قوطیهای فلزی و بطریهای PET را بوسیله مدرن‌ترین ماشین‌آلات در محل كارخانه تولید می‌كند كارشناسان مجرب و كارآزموده در واحد كنترل كیفیت با استفاده از سیستم GC.MASS ورفراكتومتر دیجیتال و اسپكتر و فتومتر و با استفاده از سیستم هوشمند PLC سعی دارند تا محصولی كاملاً بهداشتی در اختیار مصرف كنندگان محترم قرار دهند.

 

 

 

معرفی افراد گروه مكانیك

آقای مهدی گلستانی نیا :‌

سمت: سرپرست واحد مكانیك

سال شروع فعالیت: 1378

تحصیلات: فوق دیپلم ساخت و تولید

آقای حاجی مرغزاری

فعالیت: كارهای زیرسازی و ساختمان سازی، ساخت اسكله ، سوله و شیروانی ، جوشكاری و نصب دستگاه

سال شروع فعالیت: 1373

آقای شهرام قیصری

فعالیت: تعمیرات واحد تولید

سال شروع فعالیت: 1379

تحصیلات: دیپلم فنی ( ماشین افزار )

آقای هادی احسان بخش

فعالیت: تعمیرات واحد بطری سازی (P.E.T)

سال شروع فعالیت: 1379

تحصیلات: دیپلم برق قدرت

 

آقای محمد رضا قاسم زاده

فعالیت: تخصص اصلی تعمیرات واحد قوطی سازی ولی در حال حاضر انجام كارهای تراشكاری و ساخت قطعات، تعمیرات پمپ ها و …

سال شروع فعالیت:‌ 1379

تحصیلات: دیپلم مكانیك ( ماشین افزار )

آقای میرزا كاظم یگانه

فعالیت : جوشكاری و پایپینگ ، تراشكاری و ایزوله كردن

سال شروع فعالیت: 1382

تحصیلات :دیپلم اقتصاد

آقای محسن كشتكار

فعالیت : تعمیرات واحد بسته بندی و تأسیسات

سال شروع فعالیت: 1382

تحصیلات: دیپلم ریاضی

آقای مسعود نظام زاده

فعالیت: تعمیرات واحد تولید و تأسیسات

سال شروع فعالیت: 1383

تحصیلات: فوق دیپلم ساخت و تولید

 

آقای هوشنگ نمدمال

فعالیت : تعمیرات واحد بسته بندی و تولید

سال شروع فعالیت: 1383

تحصیلات : فوق دیپلم مكانیك

از وسایل بكار گرفته شده در كارگاه می توان به موارد زیر اشاره كرد:

1- دستگاه تراش                 2- دستگاه پرس                  3- مته ثابت

4- موتور جوش                  5- میز كار                         6- اره برش برقی

7- سنگ زن دستی               8- مته دستی                      9- سنگ زن و برش سیمی ثابت

البته وسایل و تجهیزات دیگری نیز در كارگاه وجود داشت كه در اتاق انبار نگهداری می شدند. در رأس ساعت 12 كه افراد جهت صرف غذا به سلف شركت رفتند پس از تماس با قسمت اداری و هماهنگی لازم دو پرس غذا تحویل گرفتیم ولی قرار شد كه از روز بعد مانند دیگر كارآموزها و پرسنل شركت با خود غذا بیاوریم. بعد از صرف غذا با بعضی افراد واحد مكانیك آشنا شدیم و ساعات شروع و خاتمه كار وقت غذا و نمار و ساعات حركت سرویس را از آنها سئوال كردیم .

برنامه به این ترتیب بود سرویس صبح رأس ساعت 5:50 حركت كرده و در ساعت 6:30 بایستی ورود خود را اعلام كنیم ،‌ساعت 12 جهت صرف غذا و در ساعت 14:30 ساعات كار خاتمه پیدا می كرد و سرویس در ساعت 14:50 دقیقه شركت را ترك می كردند.

بعد از هماهنگی بین من و آقای صادقی هفته اول را من در شیفت بعد از ظهر مشغول كار می شدم. و در ساعت 14:45 همراه با دوستان شركت را ترك كردیم و به این ترتیب اولین روز كارآموزی به پایان رسید.

21/4/85  چهارشنبه

در این روز رأس ساعت 13:45 سرویس به سمت كارخانه حركت كرد و ساعت 14:30 حضور خود را اعلام كردم. بعد از رفتن به واحد و پوشیدن لباس كار آماده انجام كار در این واحد شدم بعضی افراد كه از صبح آمده بودند ساعت 14:30 شركت را ترك و بعضی در ساعت 17:30 شركت را ترك كردند.

آقای هوشنگ نمدمال از افراد واحد بود كه در شیفت بعد الظهر كار می كرد. در حدود ساعت 18 از واحد تأسیسات تماس گرفته شد و درخواست زدن گریس خور بر روی دو تا از پمپ های واحد تأسیسات كردند . همراه با آقای نمدمال به واحد تأسیسات كه روبروی واحد مكانیك بود رفتیم و پس از سوراخ كاری پمپ ها در قسمت  یاتاقان ها گریس خور را روی آن نصب می كردیم .

مراحل كار: ابتدا چند سری قسمت مورد نظر را از مته كوچك تا مته بزرگ سوراخ كردیم سپس قسمت مورد نظر را چند سری قلاویز كردیم ابتدا قلاویز كوچك زدیم و دو تا سه مرحله قلاویز را بزرگتر كردیم و گریس خورها را نصب كردیم.

از مشكلاتی كه پیش آمد می توان به شكستن مته و گریس خور اشاره كرد.

ابتدا با انبر دست مته شكسته را خارج كردیم ولی به دلیل سفت كردن زیاد گریس خور و نیز جنس آن كه از برنج بود گریس خور شكست. برای رفع این مشكل دوباره محل را سوراخ كرده و آن را قلاویز كردیم و یك گریس خور دیگر در محل نصب كردیم.

در این روز بعد از انجام كار و صرف شام و اقامه نماز از آقای نمدمال در مورد تولیدات كارخانه ، واحدهای آن سئوالاتی كردم.

معمولاً بیشتر كارهای واحد مكانیك در شیفت صبح بود به این دلیل تصمیم گرفتم كه از فردا شیفت صبح بیایم و این مورد را نیز با سرپرست مكانیك و مهندس راهنورد هماهنگ كنم.

در رأس ساعت 45/22 دقیقه به همراه آقای نمدمال واحد را جهت رفتن به خانه ترك كردیم.

 

22/4/85  پنج شنبه

ساعت 10 این روز از واحد تولید تماس گرفته شد كه یكی از پمپ ها خراب است همراه با آقای محمد رضا قاسم زاده و مسعود نظام زاده به واحد تولید رفتیم . پس از روشن شدن پمپ كه از نوع رنده ای با دبی ثابت بود متوجه شدیم كه پمپ سر و صدای فراوانی می كند و دبی آن نیز كم شده است.

در ابتدا بعد از باز كردن پمپ از روی فنداسیون و لوله های مكش و دهش یك پمپ دیگر جایگزین آن كردیم و پمپ دنده ای را كه با آن خمیر صابون پمپاژ می شد را به واحد مكانیك آوردیم.

بعد از باز كردن پمپ توسط من و آقای صادقی با راهنمایی آقای نظام زاده متوجه شدیم كه قسمت دنده ای از محور پمپ كه قبلا نیز جوش شده بود جدا شده و یك حالت لقی پیدا كرده پس به این هم دبی آن كم شده بود و هم ایجاد سر و صدا می كرد . پس از سنگ زدن مجدد آن دوباره قسمت دنده ای و محور پمپ توسط استاد حاجی به همدیگر جوش داده شد و به همراه آقای صادقی و قاسم زاده ابتدا پمپ را تمیز ،‌و با چسب آب بندی آن را آب بندی كرده و پیچ های پمپ را بستیم از وسایل مورد استفاده در این قسمت می توان به موارد زیر اشاره كرد:

1-   آچار و رینگ شماره 24 و 19 و 17

2-   سنگ زن دستی

3-   موتور جوش

4-   چسب آب بندی

از مشكلاتی كه در این كار بوجود آمد می توان به موارد زیر اشاره كرد :

1-   سوراخ بودن لوله خمیر صابون و پاشیدن آن بر روی افراد تعمیر كار .

2-   گرم بودن لوله های خمیر صابون حدود 60-70 درجه سانتیگراد.

3-   سُر خوردن و جدا شدن آچار از دست به دلیل صابونی شدن آچار.

4-   این كار حدوداً تا ساعت 13:30 طول كشید در این مدت نیز برای صرف ناهار نیز رفتیم.

 

24/4/85  شنبه

در این روز با كسب اجازه از سرپرست واحد مكانیك و با هماهنگی با سرپرست واحد تولید به همراه آقایان صادقی و فراوش در ساعت 8 به واحد تولید رفتیم . آقای مطفی علی جوادی اوپراتور بخش خنثی سازی به طور كامل واحد تولید و مراحل انجام كار را برای ما توضیح دادند.

كار واحد تولید تصفیه روغن خام و تبدیل آن به روغن خوراكی و فرستادن به واحد بسته بندی بود.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت محیط (فصل هشتم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید) فصل دوم پایان نامه با موضوع رضایت از زندگی پروژه مکانیزاسیون سد شهید یعقوبی گزارش کارآموزی بانک اطلاعاتی گزارش کار آزمایش خمش ( آزمایشگاه مقاومت مصالح )