👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه مالی كارخانه برق شهری

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه مالی كارخانه برق شهری

پروژه مالی كارخانه برق شهری در 70 صفحه ورد قابل ویرایش

پروژه مالی كارخانه برق شهری در 70 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه :

         اكنون بیش از نود سال تاسیس كارخانه برق شهری در ایران می‌گذرد و حدوداً سی سال تحت این مدت موسسات تولید و توزیع برق كلاً در دست بخش خصوصی بوده نه تنها صاحبان و مدیران آنها در گذشته‌اند بلكه متأسفانه دفاتر و اسناد مرتب و مدونی در دست نیست و در بیشتر موارد حتی یك نكته روشن كنندة مطلب هم دشوار بدست می‌آید.

 

1-1-      تاریخچه

اگر كسی بخواهد كه تاریخ علم الكتریسیته را تا قرن ششم قبل از میلاد بكشا ند. بر او خرده نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان گرفت زیرا در آن عصر كهربا و مغناطیس و برخی از خاصیتهای این دو ماده شنا‌خته شده بود و این سخن از طا لس ملطی[1] روایت شده است كه گفته بود «مغناطیس در خود روحی دارد، چه آهن را به جنبش در می آورد[2].»

اما در واقع الكتریسیته از تاریخ 1785 میلادی كه كولن[3] قانون اصلی الكتریسیته ساكن را یافت و شباهت بسیار نزدیك آن را با قانون جاذبة عمومی نشان داد[4] آغاز می‌شود.

از این زمان تا سال 1871 كه گرم ماشین برقی خود را اختراع كرد 86 سال طول كشید. انرژی، استعداد یك سیستم برای انجام دادن كار خارجی است[5]. تأثیر گذاری هر عامل بر محیط اطرا فش به همین استعداد بستگی دارد. در میان تأثیر گذاران بر محیط، انسان از این امتیاز شگرف بر خوردار است. كه می‌تواند با به كار بردن تمهیداتی، حاملهای انرژی را به خد مت خود در آورد و از استعداد كارزایی آنها در راههای مطلوب خودش سود ببرد.

انسان این مهم را به اختراع دستگاههای لازم تحقق بخشیده است. این دستگاهها واسطه‌ای هستند كه گونه خاصی از انرژی را به گونه‌ دیگر تبدیل می‌كند به نحوی كه از نظر كاربرد قابل استفاده و مطلوب باشد.

ماشینهای ساده مانند اهرم، چرخ، اره، چكش و سطح شیب دار از دیرباز توسط بشر شناخته شده بودند و كار آنها اساساً تغییر شكل انرژی مكانیكی حاصل از نیروی عضلانی بود. با گذ شت زمان و متنوع شدن نیاز بشر به انرژی انواع دیگری از ماشینها كه تبدیلات پیچیده تری را انجام می‌دادند اختراع شد.

شركت ماشین سیم و كابل حسام درسال 1371 به شماره 3219 در اداره ثبت شركتهای داخلی ثبت شده و از همین تاریخ شروع به فعالیت نموده است. این واحد تولیدی اقدام به تولید ماشین سیم و كابل سازی و همچنین سیم‌ها و كابل‌های مختلف می‌كند. از اهداف مدیران این شركت كمك كردن به رشد اقتصادی كشور و خود كفا نمودن كشور به محصولات فوق الذكر و تهیه آن در داخل كشور و عدم خروج ارز از داخل كشور همچنین ایجاد اشتغال در كشور و بهره ور نمودن نیروی كار مدیر عامل این واحد تولیدی آقای حسن ابراهیم خانی هستند.

بازار خرید و فروش كالا :

بازار خرید مواد اولیه بین 80% - 90% داخلی می‌باشد. و 10%- 20% آن نیز بازار خارجی است كه عمده آن از كشورهای آسیای جنوب شرقی تهیه می‌شود.

بازار فروش كالای ساخته شده كاملاً داخلی می‌باشد به دلیل اینكه كشور در این رشته از صنعت برتری خاصی برخودار نیست و كشورهای جنوب شرق آسیا این كالاها را با قیمت مناسبتر و كیفیت بهتر به بازار عرضه می‌كنند.

رقابت :

رقابت در این رشته از صنعت به صورت شدید است و رقیب عمده این شركت، شركت تك می‌باشد.

مراحل ساخت ماشین سیم وكابل سازی :

ساخت این دستگاه كه راد نام دارد به همراه دو دستگاه ضمیمه كه پیشكش و جمع كن نامیده می‌شوند شامل 7 یا 8 این مراحل به صورت اجمال شامل :

ساخت شاسی     

ساخت قطعات منفرد 

ساخت قطعات ساب اسمبلی

اسمبل كردن قطعات

نقاشی ماشین

مونتاژ نهایی

راه اندازی و آزمایش

شرح مراحل ساخت به تقضیل به شرح زیر است:

بخش اول : ساخت شاسی :

1-     برشكاری

2-     جوشكاری

3-     سنگ زنی

4-     سوراخكاری

👇محصولات تصادفی👇

نقش بازی درتربیت کودک 12 ص + 19 اسلاید مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارت های تصمیم گیری مقاله آسانسور و تاریخچة آن پایان نامه عوامل موثر در پرخاشگری دانش آموزان بررسی دگرگونی های صادرات و اقتصاد کشور