👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله تاثیر قرعه كشی درافزایش سپرده گذاری دربانكها

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله تاثیر قرعه كشی درافزایش سپرده گذاری دربانكها

مقاله تاثیر قرعه كشی درافزایش سپرده گذاری دربانكها

مقاله تاثیر قرعه كشی درافزایش سپرده گذاری دربانكها

فهرست مطالب :

عملكرد بانكها

بانكها به موسسات بخت آزمایی تبدیل شدند

الگانس وبی.ام.و رویای خوشبخت شدن سپرده گذاران

منابع

بخشهایی از متن:

عملكرد بانكها

بانكداری جزو مهمترین و تأثیرگذارترین صنایع در اقتصاد هر كشور است و هر نوع تغییر و تحول در آن موجب اثرگذاری در سایر سطوح اقتصادی كشور می شود.

نظام بانكی كشور در طول سالهای گذشته همواره با فراز و نشیب های بسیاری مواجه بوده است و سیاستگذاریها، مقررات و ضوابط و اختیارات سخت و دست و پاگیر حاكم بر نظام بانكی دولتی و به ویژه در فضای رقابتی با بانكهای خصوصی، از انعطاف پذیری این بخش از اقتصاد كشور كاسته است.

مباحثی همچون ارائه تسهیلات تكلیفی، مطالبات نظام بانكی از دولت،  روند تحولات بانكداری نوین و منطبق با نظام جهانی بانكی، اصلاح ساختار بانكها، تخصص مدیران، دارایی ها و بدهی ها، رعایت اصل تعادل در بین مشتریان و سپرده گذاران در پرداخت تسهیلات و نرخ سود بانكی و همه و همه نكاتی است كه نظام بانكی ایران با آن رودررو است.

چندی پیش نتایج یك نظرسنجی كه به سفارش وزارت امور اقتصاد و دارایی به اجرا درآمده بود، نشان داد كه ۸۰ درصد مردم معتقد به وجود تبعیض در بانكهای دولتی هستند! و ۵۰ درصد آنان عملكرد بانكها را در انجام وظایف محوله موفق ذكر كردند.

این موضوع و ارتقای كیفی خدمات با توجه به جلب رضایت مشتری و جلب اعتماد عمومی به بانكها و نیز سرعت عمل در ارائه خدمات با استفاده از فناوری های روز بانكداری دنیا از نكات بسیار مهم است كه نظام بانكی كشور نیازمند بازنگری عمیق به آن است.

چندی پیش در همایش نظارت بر بانكداری ایران، كارشناسان به این نكته مهم اشاره داشتند كه سیستم موجود نظارت بر صنعت بانكداری كشور، در جلب اطمینان مشتریان، ناتوان است و قادر به جلب اطمینان كامل به مردم نیست.

...

بانكها به موسسات بخت آزمایی تبدیل شدند

حساب های پس انداز قرض الحسنه غیرعادلانه ترین شكل توزیع درآمد است

رویای داشتن یك ماشین آخرین مدل یا یك خانه با تمام وسایل، آنقدر شیرین هست كه هر شخصی را برای حساب باز كردن وسوسه كند. افتتاح یك حساب قرض الحسنه و داشتن حداقل 10هزارتومان موجودی، كافی است كه هر كس خود را یكی از برندگان خوشبختی قرعه كشی جوایز بانك ها بداند.

تبلیغات تلویزیونی هم كه به صورت شمارش معكوس پخش می شود، این وسوسه را تشدید می كند. آنهایی كه برای افتتاح حساب به بانك ها مراجعه می كنند در پاسخ به این سوال كارمند بانك كه می خواهید چه نوع حسابی باز كنید، می گویند حسابی كه قرعه كشی می شود. انگار دیگر اغلب بازكنندگان حساب یادشان رفته كه این حساب ها قرض الحسنه است و افتتاح آن باید با نیت خیر كمك به نیازمندان انجام بگیرد. شكل گیری حساب های قرض الحسنه با نیت خیر سپرده های قرض الحسنه با نیت خدمت به افراد محروم و قشر كم درآمد جامعه شكل گرفته است؛ یعنی مردم با افتتاح این نوع حساب در بانك ها تقاضای دریافت هیچ گونه سودی ندارند و پول خود را در اختیار بانك می گذارند تا درآمدی كه از طریق آن حاصل می شود به مصرف نیازمندان برسد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مقدمه ای بر مدیریت اسلامی مقاله برنامه نویسی تحت وب (Web Application ها) مقاله گاه شماری تقویم یهود گزارش كارآموزی وزارت راه وترابری پایان نامه بررسی راه‌های آموزش خلاق با رویكرد تعمیق و تقویت باورهای دینی (نماز) در دانش آموزان دبستانی دختر شهر تهران