👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله ترس و اضطراب

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله ترس و اضطراب

مقاله ترس و اضطراب

مقاله ترس و اضطراب

بخشهایی از متن:

ترس و اضطراب :

چند اختلال وجود دارد كه ترس و اضطراب در آنها عملاً توسط هر فرد احساس می‌شود كه این اختلال ها به دو طبقه تقسیم می شود : اختلال های ترس و اختلال‌های اضطراب . فرق این دو در آن است كه در اختلال ترس ، ترس و اضطراب از یك موضوع خاص یا بر مبنای مبالغه خطر واقعی است . در حالی كه در اضطراب موضوع خاصی فرد را تهدید نمی كند ولی فرد احساس می كند بسیار مضطرب است یعنی بر اساس خطر مبهم استوار است .

اختلال های اضطراب :

عناصر : اضطراب هم مانند ترس چهار عنصر دارد :

1-عنصرشناختی : كه انتظار خطری مبهم است .

2-عنصر بدنی كه به دو طبقه تقسیم می شود :

الف)تغییرات بیرونی مثل رنگ پریدگی ، یبوست ، ظاهر شدن دانه های عرق روی پیشانی ، مرطوب شدن كف دستها ، تنیده شدن عضلات و ...

ب)تغییرات درونی كه عناصر فیزیولوژیكی فرد هستند و شامل تند شدن ضربان قلب ، تشدید تنفس ، گشاد شدن رنگهای پیرامونی ، ترشح غدد عرق و ...

...

عناصر اختلال اضطراب فراگیر :

1-عنصر هیجانی : فرد احساس می كند كه نگران و تنیده ؤ گوش به زنگ و همواره بدخلق است .

2-عنصرشناختی : فرد انتظار چیز وحشتناكی دارد ولی نمی داند آن چیست .

3-عنصر بدنی : فرد واكنش اضطرابی ملایم و مزمنی را تجربه می كند : عرق می كند ، قلبی به تپش می افتد ، معده اش معمولاً‌ ناراحت است ، احساس سرما می كند ، منگ است و دستانش معمولاً نمناك است .

اختلال های همراه :

در این اختلا ، نشانه های افسردگی نیز شایع است . همچنین اختلال اضطراب فراگیر در اكثر موارد با اختلال های خلقی ، شایر اختلال های اضطرابی و اختلال های مرتبط با مواد همراه می شود و نیز سایر بیماریهایی كه ممكن است مربوط به فشار روانی باشند ، اغلب با اختلال اضطراب فراگیر همراه می شوند .

 

دوره یا سیر :

بیشتر افراد مبتلا به این اختلال بیان می كنند كه تمام همرشان مضطرب و نا آرام بوده‌اند . اگرچه بیش از افرادی كه برای درمان مراجعه می كنند شروع اختلال را در دوران كودكی یا نوجوانی می دانند ولی شروع این اختلال پس از 20 سالگی نادر نیست .

سیر این اختلال مزمن ، اما نوسانی است و اغلب درمواقع وجود فشار روانی برتر است.

الگوی خانوادگی :

بررسی دوقلوها از نقش ژنتیك در پیدایش این اختلال است .

روش های درمانی :

الف)داروهای ضداضطراب : كاهش اضطراب ، تنها تا زمان مصرف دارو و نیز احتمال اعتیاد به مصرف این داروها .

ب)شیوه های شناختی - رفتاری : بهبودی با دوام تری را نسبت به دارودرمانی ایجاد می كنند .

كنار آمدن با اضطراب روزمره

(اختلال اضطراب )

چكیده :

در زندگی مسائل مختلف اجتماعی ، اقتصادی و........ وجود دارد كه درصورت عدم توانایی برخوردصحیح باآنها فرد ممكن است دچار اضطراب شود این اضطراب ممكن است خفیف باشد و یااینكه حادثه شده وبه اضطرابی مزمن تبدیل شود .

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق سنگ شناسی رسوبی تحقیق اثر متقابل فوتون و گرافیتون طبق نظریه سی پی اچ (اثرات فوتوالكتریك كامپتون تولید و واپاشی زوج ماده - پاد ماده ) تحقیق تخمین تنش پسماند با روش های غیر مخرب و ارتباط آن با پروسه های تولید در انواع مختلف جوشكاری پایان نامه بررسی رویکردهائی نوین در مدیریت شش سیگما ، مهندسی ارزش و مهندسی مجدد پروژه کارآفرینی تولید سرکه صنعتی(با ظرفیت 1500 تن در سال)